Baymak Termosifon Katalog

Sağlığınız Önceliğimiz Baymak’ın son teknolojiye sahip tesislerinde üretilen
sıcak su depolarının içerisinde emaye kaplama kullanılmaktadır.Emaye kaplamalı sıcak su depolarında hijyenik bir şekilde uzun süre saklanabilen sular, sağlık açısından kullanıma uygun bir şekilde tüketicinin hizmetine sunulur. Baymak termosifon ve boylerler sağlam izolasyonu ve hijyen sertifikası ile uzun ömürlüdür, gönül rahatlığı ile kullanım için en ideal seçimdir.

SICAK SU GRUBU

• AQUA TEK SERPANTİNLİ BOYLERLER
• AQUA ÇİFT SERPANTİNLİ BOYLERLER
• AQUA LCD PRİZMATİK JET ELEKTRİKLİ TERMOSİFONLAR
• AQUA LCD PRİZMATİK ELEKTRİKLİ TERMOSİFONLAR
• AQUA KONFOR PRİZMATİK ELEKTRİKLİ TERMOSİFONLAR
• TEZGAH ALTI / TEZGAH ÜSTÜ ELEKTRİKLİ TERMOSİFONLAR
• AQUA KONFOR SİLİNDİRİK ELEKTRİKLİ TERMOSİFONLAR
• AQUA TERMO BOYLERLER
• HERMETİK ŞOFBEN
• ELEKTRİKLİ ANİ SU ISITICISI (BT 7000)
• ELEKTRİKLİ ANİ SU ISITICISI (MT 7000)

Boyler Teknik Özellikleri

Boylerler, tamamen otomasyona dayalı imalat yöntemleri kullanılarak kaynatılmaktadır. Böylece imalat kalitesi en yüksek seviyede yaratılmış olup, insan faktöründen kaynaklanan hatalar tamamen ortadan kaldırılmıştır. Boyler depoları için, emaye kaplamaya uygun çelik olarak tavsiye edilen ürünler kullanılmaktadır. Eğer uygun çelik kalitesi kullanılmaz ise, çok kısa bir zaman dilimi içinde yapılan kaplama sac üzerinden dökülür ve depo korozyon
nedeniyle kolayca delinir. Bu depolar, diğer depolara göre daha özel konstrüksiyon detayları içermektedir. Boyler depoları özel dizaynı sayesinde kaplama prosesine tam olarak uygunluk sağlar ve hata içermediği için uzun süreli depo ömrü sağlanmış olur.
Deponun su korozyonuna karşı koyması, depo sacının kalınlığıyla değil, içine kaplanan emayenin kalitesiyle sağlanır. Kullanım suyunun depolandığı tankların kaplanmasında kullanılan tüm emaye çeşitlerinin içinde titanyum malzemesi vardır. Bu işlem, depo iç yüzeyinin cam ile kaplanması anlamına gelmektedir. Böylece kullanım suyunun depolandığı ortamdaki hijyen en iyi şekilde sağlanır ve suyun içindeki korozif maddelerin depo sacına zarar vermesi önlenmiş olur. Baymak’ın Emaye Kaplama Tesisleri’nde, depoların temizlik, kurutma, fırınlama gibi tüm proseslerinde PLC üniteleriyle kontrol edilen robotlar kullanılmaktadır. Tüm proses adımları insan faktöründen arındırılmış, hata ihtimali yok edilmiştir.

Elektrikli Termosifonlar

Termoboylerler, elektrik enerjisinin yanı sıra yardımcı bir ısı kaynağı (kalorifer,merkezi sistem kazan, güneş enerji sistemi ve jeotermal ısı) vasıtasıyla içindeki suyu ısıtıp depolayan serpantinli termosifon modelidir. Yardımcı ısı kaynağından gelen sıcak suyu termoboylerin serpantinlerinde dolaştırılması ile içindeki suyu ısıtan, kullanım suyunun sıcaklığının yeterli olması halinde de elektrik enerjisi kullanılmaya gerek duyulmayan, bu nedenle elektrik enerjisi tasarrufu yapılmasına olanak sunan bir üründür.

Baymak Termosifon Katalog

Baymak Termosifon Katalog 2019