Baymak Termosifon Montaj

Baymak Termosifon Montajı Nasıl Yapılır?

  1. Montaj yapmadan önce termosifon kutusundan dikkatlice çıkartılır:Montaj seti kontrol edilerek, montaj kitapçığı okunmalıdır.
  2. Montaj yapılacak yerin uygunluğu kontrol edilir: Montajın sağlam olabilmesi için duvarın taşıyıcı özelliği kontrol edilir, alanın ilgili yaşam alanı için herhangi bir risk oluşturup oluşturmadığı incelenir. Duvar askısı duvara işaretlenir, matkap ile delikler delinir, uygun dübel ve vidalar ile yerine sabitlenir. Montaj delikleri askı terazideyken markalanır, dübellerin deliklere tam oturup oturmadığı ve askının sağlam olup olmadığı kontrol edilir.
  3. Termosifon askıya monte edilir: İşlem sırasında termosifonun kendi ağırlığı ile birlikte deposunda bulunduracağı suyu da taşıyacağı göz önünde bulundurularak termosifonun taşıyıcılığı kontrol edilir.
  4. Emniyet ventili ve T bağlantısının takılır: Emniyet ventilinin sağlıklı bir şekilde çalışmasını engelleyen herhangi bir sızıntının olup olmadığı kontrol edilir, sızıntı yaratmayacak bir sızdırmazlık malzemesi kullanılır. Montaj, emniyet ventili çok sıkılmadan yapılır, soğuk ve sıcak su bağlantısı yapıldıktan sonra kaçak kontrolü gerçekleştirilir. Enerjinin daha verimli kullanılabilmesi ve güvenlik açısından flex hortum uzunluğu 40 cm’i geçmemelidir.
  5. 6 amperli C otomat ile sigorta kutusunun monte edilir: Elektrik bağlantısı güvenlik kurallarına uygun bir şekilde yapılmalı, bağlantı esnasında gerekli tedbirler alınmalı ve tüm bağlantılar elektrik şemasına uygun bir şekilde yapılmalıdır.